Ονειρεμένο Σαββατοκύριακο για τον Όμιλο Φιλάθλων Νέας Ιωνίας αφού μετά τις επιτυχίες του Ανδρέα στο Sheffield και της Ναταλίας στο Καρπενήσι, σειρά πήραν οι αθλητές/τριες του Συλλόγου μας που συμμετείχαν στον αγώνα τριάθλου Triple League που διοργανώθηκε στο ΟΑΚΑ από τον αθλητικό σύλλογο ΙΩΝΑΣ.
Στο αγώνισμα Aquathlon ανοιχτής κατηγορίας 3Χ(200μ κολύμπι + 600μ. τρέξιμο) την πρώτη θέση κατέλαβε ο αθλητής μας Νικόλας Παπαδημητρίου και την 2 θέση ο Μάξιμος Αϊβατίδης, ενώ την 1η θέση στην κατηγορία γυναικών κατέλαβε η Άρτεμις Γκιτέρσου.
Στο αγώνισμα Aquathlon Kids under 16 ετών 2Χ(200μ. κολύμπι + 600μ τρέξιμο) συμμετείχαν οι αθλητές/τριες μας: Κατερίνα Ντάλλα, Κατερίνα Παπαδοπούλου, Μακρής Παντελής, Λυκίδου Χριστίνα και Λυκίδης Αντώνης πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.
Τέλος, ο Νικόλας Παπαδημητρίου και η Άρτεμις Γκιτέρσου συμμετείχαν σε σκυταλόδρομία για φιλανθρωπικό σκοπό μαζί με τους πρωταθλητές Κριστιάν Γκολομέεβ και Δημήτρη Μάρκο.
Μπράβο στα παιδιά μας για την εξαιρετική τους εμφάνιση.
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221120_121745-1024x623.jpg)
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/τρ.jpg)
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/γγ-1024x811.jpg)
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/316550695_561238862677616_4890158920645522586_n-1024x1024.jpg)
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221120_121810-768x1024.jpg)
![](https://ofni.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221120_121818-768x1024.jpg)